0

Koniec ery książek

Wiele lat badań wykazuje, że w krajach rozwijających się rozszerza się trend czytania książek na urządzeniach mobilnych. Fakt ten niezmiernie cieszy organizację UNESCO. Ogłosili oni nawet z tego powodu rewolucję mobilnego czytania. Ankietowani zostali wytypowani spośród 7 krajów. Były to: Etiopia, Gana, Indie, Kenia, Nigeria, Pakistan oraz Zimbabwe. Liczba respondentów wyniosła 5000. Było to badanie przeprowadzone na największą skalę jak do tej pory. Wyniki badania są bardzo zadowalające. Okazało się bowiem, że ponad 60% ankietowanych częściej sięga po literaturę odkąd mają możliwość czytania na urządzeniach mobilnych. Bardzo duża część potwierdza fakt, iż dzięki temu zaczęli czytać swoim pociechom. Prawie 100% przebadanych osób opowiada się za tym, że w przyszłym roku zwiększą swoją obecność wśród książek.

Unesco wnioskuje, że ludzie czytają coraz częściej, chętniej i więcej kiedy mają możliwość robienia tego na urządzeniach mobilnych. Korzystają na tym również ich dzieci.

Adam Lewandowski

Fanatyk technologii internetowych. Od 10 lat prowadzi Spółkę Akcyjną zajmującą się budowaniem i kreowaniem wizerunku w Internecie. Zapraszam serdecznie do czytania ciekawych artykuł plus do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *